Napisz do nas info@rccl.pl  |  Znajdź rejs
Celebrity Cruises.pl - luksusowe rejsy wycieczkowe po Morzu Śródziemnym, Karaibach i Alasce

Niewidomi i niesłyszący

Dołożyliśmy wszelkich starań, aby wszyscy nasi goście mogli w takim samym stopniu oraz z taką samą łatwością skorzystać ze wszystkiego, co Celebrity ma do zaoferowania.

Niewidomi i niedowidzący

W pomieszczeniach ogólnodostępnych oraz windach na niektórych naszych statkach wykorzystywany jest alfabet Braille’a. Dodatkowo, nasza załoga oraz personel  są jak zawsze w pełnej gotowości, aby pomóc naszym gościom.

W celu dostosowania  miejsc noclegowych do indywidualnych potrzeb, prosimy o wypełnienie  specjalnego formularza  Guest Special Needs Form.

Więcej informacji można uzyskać pod numerem telefonu 1-866-592-7225, za pośrednictwem poczty elektronicznej special_needs@celebrity.com, lub poprzez biuro podróży w Twojej okolicy  bądź międzynarodowego przedstawiciela, który się z nami skontaktuje, w Twojej sprawie.

Udogodnienia na statku

 • Zwierzęta towarzyszące są mile widziane na pokładzie wszystkich statków z wyjątkiem statków płynących do Wielkiej Brytanii ze względu na przepisy DEFRA. Zapewniona jest dla nich specjalnie wydzielona powierzchnia (ok. 122 cm  na 122cm) z posłaniem. Więcej informacji na temat zakwaterowania zwierząt można znaleźć tutaj.
 • Menu z dużymi czcionkami oraz planowanie zajęć w ciągu dnia
 • Wykwalifikowane Osoby Czytające
 • Oznakowanie w języku Braille/dotykowe*
 • Przyciski w windzie w języku Braille/sygnały audio*

* Dostępne na statkach Solstice Class, Celebrity Constellation oraz Celebrity Infinity.

Niesłyszący i niedosłyszący

Celebrity to również miejsce dla osób niesłyszących lub niedosłyszących, którym udostępniane są najnowocześniejsze rozwiązania technologiczne wszędzie tam, gdzie jest to możliwe.

Aby dostosować miejsca noclegowe do indywidualnych potrzeb, prosimy o uzupełnienie specjalnego formularza  Guest Special Needs Form.

Więcej informacji można uzyskać  pod numerem telefonu 1-866-592-7225 (połączenie głosowe), za pośrednictwem poczty elektronicznej special_needs@celebrity.com, lub poprzez biuro podróży w Twojej okolicy bądź przy pomocy międzynarodowego przedstawiciela, który się z nami skontaktuje, w celu zebrania dodatkowych informacji.

Na pokładzie mile widziane są zwierzęta towarzyszące.  Więcej informacji na temat zakwaterowania zwierząt można znaleźć tutaj.

Udogodnienia na statku

 • Na życzenie w kabinie udostępniany jest specjalny zestaw przenośny (dla niesłyszących lub niedosłyszących) . W skład tego zestawu wchodzi wizualno-dotykowy system ostrzegania, który alarmuje, gdy ktoś puka do drzwi, dzwoni telefon, aktywuje się czujnik dymu lub dzwoni budzik.
 • Urządzenie TTY dostępne jest w kabinie na życzenie.  Urządzenie tego typu znajdujące się w kabinie jest połączone z urządzeniem TTY w  Guest Relations Desk. Dzięki temu, żadna z Twoich potrzeb nie zostanie pominięta.
 • W kabinach oraz pomieszczeniach ogólnodostępnych na statkach klasy Solstice dostępne są także specjalnie dostosowane telefony.
 • Systemy Assistive Listening znajdują się w teatrze głównym na statkach klasy Solstice.
 • Dla niesłyszących gości posługujących się językiem ASL jako podstawowym środkiem komunikacji usługi tłumaczenia języka migowego będą udostępniane na życzenie.  Dla wszystkich niesłyszących gości usługi tłumaczenia języka migowego dostępne są w przypadku głównych pokazów produkcyjnych, prezentacji oraz  innych ważniejszych zajęć.  Zamówienie usługi tłumaczenia języka migowego powinno zostać złożone w Access Department w momencie dokonywania rezerwacji lub nie później niż na 60 dni przez rejsem. Realizacja  usługi zależy od dostępności tłumaczy. Usługi tłumaczenia języka migowego dostępne są w rejsach, które odpływają z USA oraz Kanady lub tam wracają.
 • Telewizory wraz z funkcją wyświetlania napisów dostępne są we wszystkich kabinach w całej flocie. Proszę zwrócić uwagę, iż napisy występują tylko dla wybranych programów. Wszystkie filmy wideo zawierające informacje dot. bezpieczeństwa również posiadają napisy.

Zarezerwuj rejs

Luksusowe rejsy wycieczkowe Celebrity

Wakacje to nie czas na kompromisy. Wakacje to czas, by otoczyć się rzeczami niezwykłymi. Nasze statki tworzone są przez czołowych architektów, projektantów wnętrz i słynnych architektów krajobrazu. Dzięki temu jesteśmy lepsi od hoteli na lądzie. Od dwupiętrowej wieży wina po nowe, niezwykłe apartamenty AquaClass®, otoczy Cię wysmakowany styl i luksus. Rejsy wycieczkowe na statkach Celebrity to coś, czego nie możesz przegapić!