Celebrity Cruises.pl - luksusowe rejsy wycieczkowe po Morzu Śródziemnym, Karaibach i Alasce

Klasa Galapagos

Klasa Galapagos Xpedition

Podróż do jednego z najbardziej odległych miejsc na świecie w dobrym stylu. W chwili, gdy wejdziesz na pokład statku Celebrity, zauważysz różnicę. Połączyliśmy zespoły światowej klasy architektów, projektantów wnętrz i stylistów, aby stworzyć wizytówkę najbardziej inspirujących przestrzeni na morzu, specjalnie zaprojektowanych specjalnie dla Ciebie. Dowód tkwi w szczegółach. Rozkoszuj się stylowym designem. Zatop się w wykwintnej pościeli.

Wygrzewaj się w zapierających dech w piersiach widokach. Rozkoszuj się wyjątkową kuchnią z lokalnymi menu przygotowanymi przez naszego szefa kuchni wyróżnionego gwiazdką Michelin. I daj się ponieść naszej bezproblemowej — nigdy nie nachalnej — usłudze. Nasza gama luksusowych pokoi została umiejętnie stworzona, aby zapewnić Ci ciepły i przyjemny pobyt na całych Wyspach Galapagos. Dotyczy to całej naszej floty: nowego luksusowego Celebrity Flora℠, pierwszego statku tego typu zaprojektowanego specjalnie dla tych wysp; popularny Celebrity Xpedition®, mega jacht z nowoczesnymi aktualizacjami; oraz intymny Celebrity Xploration®. Starannie opracowując i wykonując każdy szczegół, zapewniamy jak nikt inny wrażenia z Galapagos. Będziesz cieszyć się beztroskimi, niezapomnianymi wakacjami z Celebrity.

Współpracując ze Światowym Funduszem na rzecz  Przyrody (World Wildlife Fund -WWF), Celebrity Cruises pracuje nad ochroną wszystkiego, począwszy od raf koralowych po przybrzeżną przyrodę, jednocześnie koncentrując się na redukcji emisji i pozyskiwaniu zrównoważonych owoców morza. Ich inicjatywa „Save the Waves”, która rozpoczęła się w 1992 roku, stała się integralną częścią pracy każdego członka załogi i jest podstawą codziennych operacji. Ochrona bogatych ekosystemów morskich na świecie sprawiła, że ​​rejs Celebrity Galapagos stał się jednym z najbardziej cenionych rejsów w branży. Ta podróż — na pokładzie Celebrity Xpedition, Xploration lub Flora — odbywa się zgodnie z surowymi wytycznymi dotyczącymi ochrony środowiska, a ich przyrodnicy posiadają certyfikaty Parku Narodowego Galapagos, dzięki czemu goście mogą nie tylko połączyć się z naturą w niektórych z najbardziej dziewiczych krajobrazów na ziemi, ale także mieć możliwość uczestniczenia w nieustannej ochronie wysp.

Ale to nie wszystko, od solidnego programu recyklingu, który zapobiega wyrzucaniu czegokolwiek za burtę, po nagradzane wycieczki brzegowe, które chronią kulturę i siedliska, Celebrity Cruises konsekwentnie dąży do poprawy swoich praktyk środowiskowych. Oto niektóre z ich dotychczasowych osiągnięć: 

  • Efektywność energetyczna  w oświetleniu, ogrzewaniu, izolacji i w urządzeniach

Odnawialne źródła energii z energią słoneczną, trwalsze światła LED, które zmniejszają zużycie energii, specjalnie przeszklone okna oraz najnowsza technologia w klimatyzacji i wentylacji, to tylko niektóre ze sposobów, w jakie Celebrity Cruises robi różnicę.

  • Bezpieczny dla środowiska napęd i projekty Niezależnie od tego, czy są to nowe farby silikonowe na kadłubie, które zwiększają płynność podróży, czy silniki,  które zmniejszają zarówno emisję, jak i zużycie energii, goście mogą Cieszyc się rejsem o mniejszym wpływie na klimat.
  • Zużycie świeżej wody

Firma Celebrity zainstalowała w swojej flocie technologię i urządzenia zmniejszające zużycie wody, takie jak prysznice, sprzęt do prania i zmywarki, aby zmniejszyć zużycie sprzętu do produkcji wody, który zużywa paliwo lub energię elektryczną.

  • Zaawansowane oczyszczanie ścieków Zainstalowano systemy oczyszczania ścieków wytwarzanych na ich statkach, tak aby czysta woda przekraczała standardy odprowadzania ścieków ze statków na całym świecie.
  • Korzystne środki operacyjne

Zarówno załoga jak i goście odgrywają dużą rolę w dział nich ochronnych podejmowanych przez Celebrity Cruises, a wszystkich zachęca się do wyłączania światła, wody i urządzeń, gdy nie są potrzebne, regulacji termostatów temperatury do komfortowego poziomu, gdy nikogo nie ma, oraz wielokrotnego używania ręczników i pościeli przed praniem.