Celebrity Cruises.pl - luksusowe rejsy wycieczkowe po Morzu Śródziemnym, Karaibach i Alasce

Niepełnosprawni ruchowo

Kabiny oraz przestrzenie publiczne dostosowane są do potrzeb wszystkich gości. Dowiedz się więcej tutaj.

Na pokładzie Celebrity znajdziesz szerokie i przestronne korytarze, umożliwiające wykonywanie obrotów o 180 stopni (na wózkach inwalidzkich).  Wszystkie pokłady posiadają automatyczne drzwi, a do wszystkich pomieszczeń publicznych można dostać się dzięki specjalnym podjazdom.

Zapewniamy pełną oraz bezpłatną pomoc dla osób poruszających się na wózkach inwalidzkich przy wchodzeniu oraz schodzeniu z pokładu.

Istnieje możliwość korzystania z jednego z naszych wózków inwalidzkich dostępnych na pokładach wszystkich naszych statków. Ilość dostępnych wózków jest ograniczona. Prosimy o skontaktowanie się z Access Department, w celu rezerwacji wózka. Aby mieć pewność, co do dostępności wózka lub skutera na pokładzie, można oczywiście zabrać swój własny lub wypożyczyć go od którejś z firm wymienionych poniżej. Firma dostarczy wózek bezpośrednio do Twojej kabiny.

CareVacations

Telefon: 877-478-7827
Fax: 800-648-1116
E-mail: res@carevacations.com
W sieci: www.carevacations.com

Special Needs at Sea

Telefon: 800-513-4515
Fax: 800-513-4516
E-mail: info@specialneedsgroup.com
W sieci: www.specialneedsgroup.com

Na pokładzie możesz korzystać z wózka inwalidzkiego, skutera inwalidzkiego lub innych urządzeń pomocniczych.  Z uwagi na przepisy dotyczące bezpieczeństwa,  na pokładzie nie można korzystać z urządzeń Segway.

Urządzenia pomocnicze, takie jak, skutery inwalidzkie należy przechowywać oraz ładować we własnej kabinie oraz w taki sposób, aby nie blokowały drzwi pożarowych, holi oraz korytarzy, prowadzących do wind wykorzystywanych w przypadku ewakuacji.  W przypadku parkowania tych urządzeń w różnych miejscach na pokładzie statku,  muszą one znajdować się na uboczu i umożliwiać łatwe oraz bezpieczne przechodzenie innym gościom oraz członkom załogi.

Urządzenia pomocnicze powinny pasować do standardowych wymiarów wejścia do kabiny tj. ok. 60 cm (58,5 cm) szerokości.  Oferujemy również kabiny dla niepełnosprawnych z szerszymi drzwiami (co najmniej 81 cm), które mogą pomieścić większe urządzenia. Jeśli Twoje urządzenie jest szersze niż 80 cm, prosimy o skontaktowanie się z Access Deparment, w celu uzyskania pomocy.

Uwaga: Członkom załogi nie wolno podnosić urządzeń pomocniczych.

Zwierzęta

Zwierzęta towarzyszące są mile widziane na pokładzie wszystkich statków za wyjątkiem statków płynących do UK z uwagi na przepisy DEFRA. Więcej informacji na temat zakwaterowania zwierząt można znaleźć tutaj.

Zapewnione usługi:

  • Wcześniejsze  wejście na statek
  • Transport niepełnosprawnych pojazdami dostosowanymi do przewożenia wózków inwalidzkich
  • Pomoc przy wchodzeniu na pokład/schodzeniu z pokładu
  • Dostęp dla skuterów inwalidzkich
  • Winda na basen oraz do jacuzzi na wybranych statkach*
  • Stoły do Blackjacka dla niepełnosprawnych  w kasynie
  • Guest Relations Desk*

*Tylko na pokładzie statków Solstice Class oraz Celebrity Century

W celu uzyskania dodatkowych informacji, prosimy o kontakt z Access Department pod nr. tel. 1-866-592-7225 (połączenie głosowe), e-mailowo special_needs@celebrity.com, poprzez Biuro Podróży w Twojej okolicy bądź za pośrednictwem Międzynarodowego Przedstawiciela.