Celebrity Cruises.pl - luksusowe rejsy wycieczkowe po Morzu Śródziemnym, Karaibach i Alasce

The Olympic

Prawdziwy luksus. Bez pozorów.

Nienaganna obsługa, klasyczny wystrój, światowej klasy kuchnia i komfortowe wyrafinowanie – to znajdziesz w Olympic Restaurant, eleganckiej restauracji na pokładzie Celebrity Millennium ®. Zjedz obiad w statku na statku. “Old Reliable” to wystrój restauracji z oryginalną boazerią pochodzącą z zabytkowego RMS Olympic.

Opcja dostępna na Celebrity Millennium®

Inspiracja

Brytyjska White Star Line wypuściła na morze RMS Olympic w 1911 roku jako pierwszy oceaniczny liniowiec w klasie Olympic. Jego bliźniaczy statek, RMS Titanic, wypłynął w morze w 1912 roku.Olympic miał więcej szczęścia. Pływał po Atlantyku przez 24 lata, a nawet służył jako statek transportujący wojsko podczas pierwszej wojny światowej.

W naszej Restauracji RMS Olympic  można znaleźć autentyczną boazerię z francuskiego orzecha, pochodzącą  z restauracji A La Carte znajdującej się na pokładzie RMS Olympic. Boazeria została znaleziona w podmiejskim domu w Southport w Anglii. Obecny właściciel domu był skłonny sprzedać ją nam, jeśli kupilibyśmy cały dom! Udało się w końcu dojść do porozumienia i boazeria została starannie zdemontowana, a rzemieślnicy przywrócili ją do dawnej świetności. Wiele osób mówi nam, że Olympic Restaurant to jedna z naszych najpiękniejszych restauracji morskich.

Kuchnia

Celem jest idealne połączenie smaków i podanie dania w sposób artystyczny. Zawsze dobieramy składniki najwyższej jakości, jak  krajowe przegrzebki, złowione przez nurków. Choć bliżej nam do tradycji niż innowacji, to jednak sporo czasu poświęcamy na niecodzienny sposób przedstawiania posiłków.  Murano Lobster, ogon homara w płonącym  koniaku ze świeżą bazylią,  boczek wędzony z dodatkiem drzewa jabłoni i musztardowy krem Dijon są przygotowywane wprost przed Tobą.

Praktyczne wskazówki

Zapraszamy gości powyżej 12 roku życia.

Nie przegap Champagne High Tea (podwieczorku z szampanem).

Odkryj nasze menu  Five Senses Menu (Menu Pięciu Zmysłów): sześć dań zaprezentowanych w menu degustacyjnym, z perfekcyjnie dobrane z winem tak, aby rozbudzić wszystkie Twoje zmysły.

Delektuj się serami regionalnymi wraz z perfekcyjnie dobranym winem Porto.

Możesz delektować się jedzeniem serwowanym na  zastawach firmy Rosenthal oraz w kieliszkach firmy Riedel® crystal.

Twój sommelier zapozna Cię z listą dostępnych win.

Podawane posiłki: obiad

Styl jedzenia: francuski

Ubiór: smart casual

Koszt: dodatkowe $40 od osoby

Co oferujemy

Naszym celem jest zapewnienie naprawdę wspaniałego jedzenia. Obsługa jest wysoce spersonalizowana i przekonasz się, jak bardzo przyjazna.  Chodzi o to, aby wymieszać tradycyjną elegancję z elementami nowoczesnymi: abyś czuł się jeszcze bardziej komfortowo.

“Nie chodzi o to, aby być zbyt formalnym czy oficjalnym zapewniając wyjątkową elegancję oraz dbałość o szczegóły” mówi nasz Master Chef. “Nasi goście mogą korzystać z bardzo wyrafinowanych kulinariów jednocześnie w bardzo swobodnej atmosferze”.

Wszystkie karty menu podkreślają współczesne elementy wmieszane w klasyczną kuchnię francuską. Chef de Rang, znany również jako Assistant Head Waiter odpowiedzialny za obsługę, w tym przygotowanie stołu, ubrany jest w dopasowany garnitur, nie smoking. Commis de Rang, który pomaga Chef de Rang  nie obrazi się jeśli nie przyjmiesz np. podawanego właśnie dania z serem.  Wszyscy są autentycznie zainteresowani tym, aby stworzyć specjalne doświadczenie kulinarne dla Ciebie.

Jedzenie to bez wątpienia punkt kulminacyjny wieczoru, ale nie jest ono jego jedyną atrakcją. Wystrój, kuchnia, atmosfera i obsługa we wszystkich naszych Restauracjach Signature podkreślają nasz komfortowo wyrafinowany styl tworząc wieczór, którego nigdy nie zapomnisz.