Celebrity Cruises.pl - luksusowe rejsy wycieczkowe po Morzu Śródziemnym, Karaibach i Alasce

Majówka. Jak ją spędzić inaczej niż zwykle?

Czas majówki kojarzy nam się z odpoczynkiem i często dłuższym urlopem: przy sprytnej konfiguracji dni wolnych, można liczyć na nawet 9 dni wolnego. W jaki sposób wykorzystać ten wyjątkowy czas? Oprócz popularnych wyjazdów na łono natury czy spacerów brzegiem morza, warto pomyśleć jak jeszcze można zagospodarować kilka dni na odpoczynek. Prezentujemy sprawdzone pomysły na różne rodzaje aktywności.

Krótki urlop: pomysły na wyjazd

Wspominaliśmy o tym, że przy odpowiednim ustawieniu dni wolnych w grafiku i sprzyjających okolicznościach wokół majówki, można niejako wydłużyć swój wypoczynek. Co jednak w sytuacji, kiedy urlop może trwać jedynie kilka dni? Czy zaledwie trzy lub cztery wolne dni eliminują wszelkie plany? Nic z tych rzeczy! Parę dni wystarczy na krótki city-break w jednym z europejskich miast. Zaletą tego rozwiązania są właściwie nieskończone możliwości zwiedzania i poznawania kultur bez długich przerw w pracy. Okołoweekendowe loty zdobywają rzeszę fanów krótkich urlopów, dostępność i cena połączeń są niezwykle atrakcyjne nie tylko dla stałych podróżujących, ale i dla amatorów nowych wrażeń. Niezależnie od tego, czy chcesz polecieć na hiszpańskie wybrzeże i poznawać smak tapas, czy wybierzesz się na pizzę i pastę do Bergamo lub Twój wybór padnie na tradycyjne fish&chips w Anglii – kilka dni zdecydowanie wystarczy. Jeżeli dodatkowo wybierzesz lot z dłuższą przesiadką, tzw. stopover, możesz zwiedzić kolejne miejsce na swojej drodze, bez ponoszenia wydatków na oddzielną wizytę i loty.

Jak się spakować na krótki wyjazd?

Możesz zastanawiać się, jak spakować się na krótkie wakacje. Przede wszystkim, aby oszczędzić sobie czasu i nerwów, sprawdź, co możesz przewieźć w bagażu podręcznym i jakie są maksymalne wymiary toreb w danej linii lotniczej. Może okazać się, że za “przyjemność” wniesienia standardowej walizki na pokład samolotu przyjdzie nam zapłacić nawet kilkadziesiąt euro, podczas, gdy miękka torba będzie mogła podróżować z nami za darmo. Pamiętaj o zapakowaniu kosmetyków (o pojemności maksymalnie 100 ml) do plastikowej, przezroczystej kosmetyczki o pojemności jednego litra: w przeciwnym razie możesz narazić się na dodatkową inspekcję i wypakowanie nadprogramowych kosmetyków. Niektóre lotniska restrykcyjnie patrzą na kwestie ostrzy i nożyczek, bezpieczniej jest zatem nie pakować takich przedmiotów do swojego bagażu. Jeśli zastanawiasz się, na co jeszcze zwrócić uwagę, szczegóły możesz sprawdzić tutaj.

Dłuższy urlop: rejs wycieczkowy

Więcej wolnych dni daje większy potencjał na wykorzystanie ich na niestandardowe formy odpoczynku. Jedną z nich jest dłuższy rejs do egzotycznych miejsc, na przykład dzięki Celebrity Cruises. Rejsy nie tylko zapewniają najwyższe standardy komfortu i ekskluzywności, ale mogą pochwalić się siatką kierunków premium: Bermudy, Hawaje czy Karaiby, a nawet podróżą dookoła świata. Niestandardowe kierunki i ich mnogość mogą przyprawić o ból głowy, ale i niemałą ekscytację. Wiele z nich nie jest powszechnie dostępnych. Wszystko to na pokładzie najnowocześniejszych statków na światowych wodach, które oprócz niesamowitych przeżyć i widoków oferują atrakcje takie, jak spa, ścieżki joggingowe, koncerty na żywo czy kino plenerowe. Możliwość skorzystania z łódek motorowych, basenów i najwyższej klasy restauracji i barów to kolejne z opcji na statku. Brzmi dobrze? Wyszukaj idealny rejs na http://celebritycruises.pl/ i ruszaj w świat!

W przypadku każdego rodzaju wyjazdu, jeśli do miejsca wypoczynku podróżujemy samolotem, warto pamiętać o przysługujących nam prawach, a w szczególności o prawie do odszkodowania za zakłócone loty. Więcej szczegółów na ten temat można znaleźć na stronie GIVT