Celebrity Cruises.pl - luksusowe rejsy wycieczkowe po Morzu Śródziemnym, Karaibach i Alasce

City break, czyli niekonwencjonalny pomysł na weekend

Co to jest city break? City break to w wolnym tłumaczeniu nic innego jak krótki, najczęściej weekendowy, wyjazd do popularnej europejskiej metropolii. Do najczęściej wybieranych miast należą: Londyn, Barcelona, Madryt, Rzym, Paryż i Praga.

Na czym polega city break? Najogólniej rzecz ujmując na zwiedzaniu, smakowaniu, wędrowaniu, poznawaniu, a wszystko to w obrębie jednego miasta. Przez weekend można oddawać się wizytom w muzeach, galeriach, podziwiać architekturę, rozkoszować się atmosferą inną niż codzienna, rozpieszczać podniebienie lokalnymi przysmakami. Można żartobliwie powiedzieć, że weekendowe city break to taka zagraniczna wycieczka w pigułce.

Ile to kosztuje? Powszechnie wiadomo, że lwią część funduszy przeznaczonych na podróż pochłaniał zazwyczaj przelot samolotem. Jednak w ostatnich latach tendencja ta wyraźnie się zmienia. Tanie latanie umożliwia przemieszczanie się po całej Europie za stosunkowo niewielkie pieniądze. To właśnie dzięki bogatej ofercie tanich przewoźników city break stało się popularnym i chętnie wybieranym sposobem na spędzenie weekendu w niekonwencjonalny sposób. Ceny biletów lotniczych można sprawdzić na www.sky4fly.net. Koszty ponoszone na miejscu zależą od sposobu w jaki spędza się czas, jakie miejsca się odwiedza i gdzie się jada. W praktyce zależy to od możliwości finansowych i fantazji podróżników.

Nocleg pod chmurką? Niewątpliwie to najtańsza opcja, a noce w południowej Europie bywają ciepłe, ale trzeba sobie jasno powiedzieć, że nie jest to bezpieczne, a w niektórych miastach również nielegalne. Ale spokojnie, nie oznacza to, że trzeba koniecznie nocować w pięciogwiazdkowym hotelu. Wszystkie europejskie stolice dysponują bogatą bazą noclegową w bardzo zróżnicowanych cenach, poczynając od luksusowych hoteli a kończąc na tanich pensjonatach. Na www.booking.com można znaleźć i zabookować nocleg w przystępnej cenie.

Jakie korzyści daje city break? Niewątpliwie podróżowanie jest bardziej atrakcyjnym i dającym więcej wrażeń sposobem na spędzenie weekendu niż tkwienie w fotelu przed telewizorem. Możliwość poznawania nowych, ciekawych miejsc w Europie praktycznie leży w zasięgu ręki, grzechem byłoby z niej nie skorzystać. Taka podróż to także możliwość poznawania ludzi, nawiązywania nowych, ciekawych znajomości lub… okazja do spotkania „oko w oko” z przyjaciółmi z internetu.

Kiedy zaplanować city break? Spontaniczny wyjazd do miasta w innym kraju brzmi intrygująco, szczególnie dla miłośników podwyższonej dawki adrenaliny. Jeśli jednak chcemy by podróż była nie tylko atrakcyjna, ale również zrównoważona finansowo lepiej jest wcześniej wybrać termin, zarezerwować bilety lotnicze oraz noclegi. Zaoszczędzone w ten sposób pieniądze można śmiało przeznaczyć na kolejne city break.