Celebrity Cruises.pl - luksusowe rejsy wycieczkowe po Morzu Śródziemnym, Karaibach i Alasce

Celebrity Flora

CELEBRITY Flora SM

Miejsce gdzie ewolucja spotyka rewolucję.

Najnowsza edycja naszej floty w klasie Galapagos, Celebrity Flora (2019), gwarantuje, że Twoja wizyta na tych prymitywnych wyspach będzie jedną wielką przygodą w luksusie. Zanurz się w najbardziej luksusowym zakwaterowaniu na wyspach, gdzie każda kabina to apartament. Delektuj się posiłkami z menu przygotowanych przez naszego szefa kuchni wyróżnionego gwiazdką Michelin i pozwól, aby Twój Osobisty Asystent Apartamentu pomógł Ci się rozpakować. Pierwszy statek zaprojektowany i zbudowany specjalnie dla odkrywania wysp Galapagos oferuje wiedzę doświadczonych przyrodników, przyjazną dla środowiska technologię na każdym kroku i wiele więcej.

Celebrity Flora przenosi koncepcję podróży szytych na miarę na wyższy poziom. Zaprojektowany specjalnie, aby pomóc pasażerom w odkrywaniu pięknych wysp Galapagos, ten przełomowy statek stanowi zupełnie nowy rozdział w historii żeglarstwa.

Matką chrzestną Celebrity Flora została Yolanda Kakabadse, z pasją skupiającą się na ochronie środowiska na Wyspach Galapagos, nasz wybór na Matkę Chrzestną Gwiazdy Flory był łatwy  — Yolanda Kakabadse. Jest wybitną działaczką na rzecz ochrony środowiska i orędowniczką zrównoważonego rozwoju i ochrony bioróżnorodności. Yolanda jest byłym ministrem środowiska Republiki Ekwadoru i byłym prezydentem zarówno Międzynarodowej Unii Ochrony Przyrody, jak i World Wildlife Fund International. Poświęciła swoją karierę, aby pozostawić świat lepszym miejscem, dlatego właśnie idealnie pasuje.

 

Kilka faktów o Celebrity Flora

Maksymalna liczba osób: 100
Tonaż: 5,739 ton
Data wodowania: maj 2019
Długość: 101.5 m
Szerokość: 17 m
Zanurzenie: 8.3 m
Prędkość rejsu: 14 węzłów

Najważniejsze atrakcje

Ocean Grill – od grillowania najwyższej jakości ekologicznych owoców morza na lunch, po spektakularną kolację pod gwiazdami, Ocean Grill jest przedmiotem zazdrości każdej restauracji docelowej — na lądzie lub na morzu.

Discovery Lounge – kiedy nie uczysz się o wyspach od naszego zespołu przyrodników, Discovery Lounge jest miejscem spotkań towarzyskich, relaksu i rozrywki podczas występów i rozmów z załogą i innymi odkrywcami. 

The Observatory –  chcesz dowiedzieć się jeszcze więcej o Galapagos? Udaj się do Obserwatorium — naszej oszałamiającej biblioteki poświęconej Wyspom Galapagos, otoczonej oknami sięgającymi od podłogi do sufitu. Nie ma lepszego miejsca na przytulenie się z książką i podziwianie widoków.

Stargazing – gwiazdy na nocnym niebie nad Wyspami Galapagos to wspaniały widok. I nie ma lepszego miejsca do oglądania tych niebiańskich cudów niż nasza platforma Stargazing. Ciesz się obserwacją gwiazd z przewodnikiem lub po prostu weź udział w spektaklu na własną rękę — zapewniamy nawet lornetkę.

Seaside Restaurant – główna restauracja na pokładzie 4, serwuje śniadania, lunche i kolacje. Każdego wieczoru podczas rejsu na kolację serwowane są firmowe dania Celebrity Signature, a także dania kuchni ekwadorskiej. Ta przestronna restauracja ma okna sięgające od podłogi do sufitu, oferując wspaniałe widoki, które uzupełnią przepyszne posiłki, którymi będziesz się tu cieszyć. Lubimy określać panującą tu atmosferę jako ekskluzywną swobodę.

Glamping Experience – Galapagos glamping to pierwsze tego rodzaju doświadczenie od zachodu do wschodu słońca na Wyspach Galapagos. Ciesz się ekskluzywną i pyszną kolacją z przysmakami i koktajlami o tematyce ogniskowej. Przeżyj sesję obserwacji gwiazd z przewodnikiem przyrodników pod konstelacjami półkuli północnej i południowej, płynąc wzdłuż równika. Śpij pod gwiazdami w kabinie, która zamienia się w wygodne podwójne łóżko. Obudź się o wschodzie słońca i zjedz prywatne śniadanie przed wyjazdem na codzienne przygody na wyspie.

Novurania Yacht Tenders – wykonane na specjalne zamówienie łodzie Novurania Celebrity Flora℠ zapewnią Ci komfort i styl podróży. Są wyposażone w schody z metalową balustradą, która przylega do otwartej rufy, tworząc płynny system transportu statku do brzegu, który jeszcze bardziej ułatwia zwiedzanie wysp — po raz pierwszy na Galapagos. Każda łódź posiada również rampę hydrauliczną, która sprawia, że ​​mokre lądowania na wyspach są znacznie wygodniejsze i mniej mokre. Mogą też być używane jako platforma, która znacznie ułatwia wsiadanie i wysiadanie podczas nurkowania. Inne funkcje, których nie ma na  standardowych łodziach, to miejsce do przechowywania sprzętu do snorkelingu i siedzenia wewnątrz. Mają również gumowe uchwyty po bokach, które zapewniają wygodne miejsce do trzymania podczas zwiedzania wysp.

Eco-Friendly Tech – jako pierwszy statek, jaki kiedykolwiek zaprojektowano z myślą o docelowym miejscu użytkowania, chcieliśmy mieć pewność, że Celebrity Flora została zbudowana z wykorzystaniem wszelkich najnowocześniejszych rozwiązań i najnowszych technologii, aby uczynić ją jednym z najbardziej ekologicznych i bezpiecznych dla środowiska statków pływających na świecie. Od dynamicznego systemu pozycjonowania, który pozwala statkowi pozostać na miejscu bez użycia kotwic (w celu ochrony mórz) do paneli słonecznych na pokładzie 7 (jest to pierwszy statek tej wielkości, który je posiada), który uzupełnia zasilanie statku w energię elektryczną i zmniejsza emisje. Celebrity Flora wykorzystuje nawet sprzęt do odwróconej osmozy do przetwarzania wody morskiej na słodką, która zaspokaja 100% potrzeb statku.

Godmother Yolanda Kakabadse – mając na uwadze naszą pasję skupiającą się na ochronie środowiska na Wyspach Galapagos, wybór matki chrzestnej naszego statku był łatwy – została nią Yolanda Kakabadse wybitna działaczka na rzecz ochrony środowiska i orędowniczka zrównoważonego rozwoju i ochrony bioróżnorodności. Yolanda jest byłym ministrem środowiska Republiki Ekwadoru i byłym prezydentem zarówno Międzynarodowej Unii Ochrony Przyrody, jak i World Wildlife Fund International. Poświęciła swoją karierę, aby pozostawić świat lepszym miejscem, dlatego właśnie idealnie pasuje do tej roli. 

Oceanoscope – Celebrity Flora jest pierwszym statkiem na Galapagos wyposażonym w najnowocześniejszy sprzęt oceanograficzny, znany jako Oceanscope. Program opiera się na naszej długiej współpracy z Rosenstiel School of Marine and Atmospheric Science na Uniwersytecie w Miami, która wykorzystała rejsy Celebrity Flora, aby stworzyć doskonały sposób dla naukowców na gromadzenie i pomiar danych dotyczących dynamiki cyrkulacji oceanicznej, temperatury powierzchni i informacji krytycznych dla przepowiadania El Niño i La Niña. Wszystkie odkrycia są widoczne dla gości na pokładzie i staną się danymi typu open source, dostępnymi na całym świecie, pierwszymi dla naukowców i każdego, kto pasjonuje się wiedzą na ten temat.

Frost Science – nawiązaliśmy współpracę z Muzeum Nauki Phillipa i Patricii Frost w Miami, aby zaprojektować filmy edukacyjne, które są częścią naszego wciągającego doświadczenia Galapagos. Zabawne i wciągające filmy można oglądać w wolnym czasie w barach i salonach oraz we  własnym apartamencie. Każdy film od krótkich 5-minutowych po dogłębne 30-minutowe obejmuje wykłady w stylu „TED” na odpowiednie tematy, które pomogą Ci przygotować się do codziennych przygód na wyspach.

EarthEcho – nawiązaliśmy również współpracę z EarthEcho International, organizacją non-profit założoną przez Philippe’a Cousteau Jr., aby wprowadzić kompleksowy i dostosowany do potrzeb program dla młodzieży, mający na celu wzmocnienie pozycji nowej generacji obrońców środowiska. Program ma na celu inspirowanie młodych ludzi do działania już teraz na rzecz zrównoważonej przyszłości. Wspólnie angażujemy młodzież i lokalną społeczność, aby wspierać ochronę i ulepszanie cennych ekosystemów Wysp Galapagos, a także będziemy badać możliwości rozszerzenia naszego partnerstwa na inne regiony świata. 

SPORT I REKREACJA

 • jacuzzi
 • sun deck
 • siłownia
 • marina – pomost do uprawiania sportów wodnych

SPA I WELLNESS

 • sauna

ROZRYWKA

 • biblioteka
 • Discovery Lounge
 • Beach Club

INNE

 • biuro obsługi pasażera
 • pralnia
 • sklep z pamiątkami

RESTAURACJE GŁÓWNE

 • Darwin’s
 • Beagle Grill

BARY I KAWIARNIE

 • Blue Finch Bar
 • Discovery Lounge

KABINY

47 kabin w dwóch rodzajach: kabiny zewnętrzne z oknem (kategorie XD, XO, XP) apartamenty z balkonem (kategoria JS, XS, PS)

APARTAMENT TYPU PENTHOUSE

Apartament z balkonem zlokalizowany na pokładzie 5. Największy, najbardziej luksusowy apartament żeglujący po wyspach Galapagos. O łącznej powierzchni ok. 120 m2. To prawdziwy dom z daleka od domu z kabiną: ok. 116 m2 i werandą: ok. 30 m2.  

 

APARTAMENT ROYAL SUITE 

Zlokalizowany na pokładzie 5 drugi co do wielkości apartament z balkonem, zaprojektowany z myślą o rozpieszczaniu gości i podkreślają cel podróży. Na ok. 52 m2 znajduje się oddzielny obszar mieszkalny, sypialnia i prywatna weranda. Kabina: ok. 52 m2 i weranda: ok.12 m2.

APARTAMENT SKY SUITE 

Apartament z balkonem zlokalizowany na pokładzie 6 to idealne  sanktuarium o powierzchni ok.31 m2. Łóżko typu king size zwrócone jest w stronę sięgających od podłogi do sufitu okien, werandy i widoku wspaniałych wysp Galapagos. W łazience znajduje się podwójna toaletka, porcelanowe, kamienne blaty i przesuwany panel, który umożliwia otwarcie pokoju na sypialnię i okno od podłogi do sufitu, dzięki czemu niesamowite widoki są dostępne przez cały czas. Kabina: 330 ft. i weranda: ok. 8 m2.

APARTAMENT SKY SUITE with INFNITIE VERANDA 

Apartament z nieskończoną werandą zlokalizowany na pokładzie 6 oferuje wszystkie niepowtarzalne możliwości tworzenia pokoju na świeżym powietrzu za naciśnięciem jednego przycisku, aby uzyskać lepsze połączenie z morzem i wyspami. Te pokoje o łącznej powierzchni ok. 30 m2 oferują nowoczesny układ, w którym sypialnia i łazienka są oddzielone szklaną przegrodą przypominającą  koralowiec. Kabina: ok.30 m.2 i weranda: ok. 8 m2.

APARTAMENT PREMIUM SKY with INFINITE VERANDA

Apartament z nieograniczoną werandą zlokalizowany na pokładzie 6. Tego typu weranda jest nowością na statkach serii Galapagos. Zacierając  granicę między wnętrzem a otoczeniem przenosi Twóją kabinę nad brzeg wody – w tym wannę spa i prysznic skierowany na zewnątrz. Ciesz się dostępem do morza i wysp na świeżym powietrzu za dotknięciem przycisku. Kabina: ok. 31 m² i weranda:ok. 6 m2. 

APARTAMEN ULTIMATE SUITE with INFINITE VERANDA

Apartament z balkonem zlokalizowany na pokładzie 6. Tego typu weranda jest nowością na statkach serii Galapagos. Zacierając  granicę między wnętrzem a otoczeniem przenosi Twóją kabinę nad brzeg wody – w tym wannę spa i prysznic skierowany na zewnątrz. Ciesz się dostępem do morza i wysp na świeżym powietrzu za dotknięciem przycisku. Kabina: ok. 34 m² i weranda:ok. 8 m2.